top of page

Кінний клуб EquitoursUA

Ми є провідним гравцем на ринку кінного туризму в Україні та пропонуємо найкращі послуги у сфері кінного туризму та відпочинку.

 

Унікальними нас робить:

 

  • табун коней (до 90 коней);

  • прекрасне місце високо в горах далеко від населених пунктів;

  • авторська система співпраці з табуном коней, та кожним табунним конем окремо (розуміння психології та поведінки коней на власному досвіді);

  • власна школа гірського кінного туризму

У цій сфері ми працюємо з 2001 року і на основі свого досвіду ми створили свою власну систему співпраці між конем та вершником. 

 

Про нашу систему співпраці з кіньми:

 

Система виникла поступово за роки спостережень за великим табуном коней гуцульської породи ФГ «Полонинське Господарство». Табун ФГ «Полонинське Господарство» - табун у кількості 90 голів, вирощений в горах на високогірʼї в умовах де формувалася дана порода. На основі спостережень за відносинами коней в табуні під впливом різних факторів була створена система взаємодії між вершником та конем при якій вершник має співпрацювати з конем на рівних і розуміти сутність із середини (сам процес), а не тільки має працювати кінь та провідник. Це відновлення старої системи, при якій вершник мав вміти співпрацювати з кіньми вирощеними у табуні, що в давні часи мало велике значення, оскільки вирощування та утримання коня здешевлялося за рахунок табунного утримання. Цей метод застосовуємо й ми. Ми вчимося співпрацювати з кіньми на їхній мові, а не переучуємо коней на нашу, тобто людську мову. Цим ми стаємо для коней зрозумілими і отримуємо від них зворотній контакт. 

 

Оскільки ми працюємо в горах, то наша система має бути чітка і відшліфована: 

 

  • вміння вести коня за собою;

  • вміння правильно сидіти в сідлі;

  • вміння сідлати та розсідлувати коні в походних умовах;

  • вміння співпрацювати з табуном та кожним конем окремо.

Це є безпека на походах, особливо гірських, а безпека людей та коней є нашим найбільшим пріорітетом. 

 

Наш девіз: «День коня, прожитий ним разом з людиною, є просто днем коня прожитим ним разом з людиною».

 

Наша унікальність в тому що:

 

1. Ми є власниками та селекціонерами найбільшого табуна гуцульських коней в Україні, які вирощені в нашому господарстві. Племінна робота з кіньми в нашому господарстві ФГ «Полонинське Господарство» велася на їхню робочу продуктивність, тобто:

 

  • рухи коней (плавність ходу);

  • на конституцію коней (яка властива гірському коню і найбільше підходить для роботи в горах);

  • на норов коней (коні лагідні, спокійні та кмітливі).

 

2. Школа Гірського Кінного Туризму Олександра Ігнатенка комплексний курс з гірського кінного туризму. Під час курсу наш учень в горах, у природніх умовах, в умовах кінного походу проходить допохідну підготовку і коли ми бачимо, що він готовий до виїзних походів психологічно та фізично, учень має можливість йти у багатоденні походи віповідно до свого рівня підготовки в співпраці з кіньми.

 

3. Кінний турист, який має певний рівень йде у похід свого рівня або вище. Це спокій, безпека та комфорт для всіх учасників кінного походу: коней, провідника, кінних туристів. 

 

4. Завдяки добре знайомому табуну і системі співпраці з кіньми ми формуємо групи учнів до 20 осіб, туристичні виїздні групи можемо формувати до 40 осіб, кількість коней нам це дозволяє. Це і є можливість відчути справжню енергію табуна, коли в горах маса коней і людей повʼязані однією ідеєю. 

 

Мета №1: збереження та розмноження унікальної породи гуцульських коней у їх природньому ареалі й організація ніші для коней гуцульської породи. Ніші, в якій коні можуть розвиватися, приносити людям радість та спокій і самі за це отримають право на комфортне існування разом з людиною.

 

Мета №2: (випливає з мети №1) для комфортного існування коней з людиною і людині з конем: 

 

  • створити базу знань та практичний досвід у співпраці між людьми та кіньми, де людина має добре попрацювати над собою, щоб дорости до розуміння коня;

 

  • створювати незабутні враження та допомогти нашим клієнтам знайти гармонію з природою та собою. Спробувати себе в усвідомленому кінному туризмі, де кожен учасник цього дійства розуміє своє місце у процесі;

 

  • підготувати кінного туриста до рівня з яким він може піти у кінні походи, що відповідають рівню його співпраці з конем, провідником та іншими учасниками групи. 

 

Ми пропонуємо різноманітні програми, включаючи кінні табори, комплексний курс з гірського кінного туризму (онлайн та вишколи), вишколи з гірського кінного туризму, зимових та літніх гірських кількаденних та багатоденних кінних походів різного рівня, діяльність клубу EquitoursUA (участь у житті табуна і клубні виїзди закордон).

 

Мета №3: обʼєднати однодумців у клуб EquitoursUA, які можуть брати учать у плануванні подій, походів клубу. Планування надзвичайно серйозних кінних походів як по Карпатах так і з виїздом за кордон.

 

Оскільки ми використовуємо гірську породу коней, які вирощені та пристосовані для роботи в горах, ми можемо на них пройти навіть там, де важко пройти людині, тобто всюди, не зважаючи та те чи це бурхливий гірський потік, камʼяниста гірська вершина, чи навіть заболочена долина… Отже всі найунікальніші найекзотичніші і, з точки зору невтаємниченої у цей процес людини, навіть небезпечні місця наших прекрасних Карпат. Це все дасть нам змогу проникнути у різні закутки та усі щілини наших прекрасних та таємничих Карпат. 

 

Ми готуємо пару в якій ведучим є людина, а провідником є кінь. 

 

Наш принцип: «вершник заводить коня на перешкоду і дозволяє коню прийняти рішення як подолати дану перешкоду».

 

Ми зосереджуємось на високій якості послуг, безпеці та комфорті наших клієнтів, а також на екологічній відповідальності та поваги до природи. «Ми використовуємо силу табуна за себе, а не проти себе».

 

Оскільки наші клієнти - це дорослі люди з 18 років то ми прагнемо розширити віковий діапазон. Ми розробили цікаву програму Кінний табір «Кінні гості», для того щоб підготувати людину психологічно і показати нашу співпрацю з кіньми як дорослим, так і дітям з 10 років. У програмі Кінного табору проводиться 3 лекції, ми показуємо нашу співпрацю з кіньми. Випускаємо серію дитячих книжок вдосКОНЯлюємося, які охоплюють аудиторію від 2 років. 

 

Ми впевнені, що наш кінний клуб є найкращим вибором для тих, хто хоче зрозуміти кінний похід зсередини, а отже має можливість побувати у походах такої складності в яких непідготовлений учасник не зможе побувати: справжній кінний похід коли ти не тільки співпрацюєш зі своїм конем, а одночасно з кіньми всіх учасників походу і кожен учасник походу також співпрацює з кіньми всіх учасників.

 

Наші походи з боку можуть вважатися надскладними, але вони можуть бути найбезпечнішими за рахунок допохідної підготовки. За рахунок колективної співпраці наші походи можуть бути найлегшими, і людина чітко знаючи свої обовʼязки й виконавши їх може побути сама собою навіть у найбільшій групі однодумців.

 

Ми готові працювати над розвитком нашого клубу та надавати якісні та незабутні послуги нашим клієнтам.

Кінний клуб нового типу:

 

  • Табун племінних гуцульських коней, який живе на вільному випасі в Карпатах - де ще може бути краще гуцульському коню, як не у своїй стихії і у своєму рідному табуні.

 

  • Зі всіма кіньми табуна працюють по одній системі;

 

  • Учасники клубу навчаються по одній системі, вона є найбільш природною і зрозумілою для коня;

 

  • Не потрібно купувати коня і брати на себе відповідальність по його утриманню, в вас є кінь (або коні, або весь табун;)) клубу і ви знаєте, що він буде в порядку, з своїм табуном, в прекрасному місці і з людьми, які його не образять;

 

  • Члени клубу - однодумці, що поділяють вашу любов до коней та мандрів;

 

  • Можливість брати участь у таких подіях клубу: кінний табір (відпочинок); онлайн вебінари (відповіді на запитання); вишколи (навчання-тренування); виїзні походи (походи-тренування); кінні мандри (власне мандри, які плануються спільно з учасниками, проводяться або в Україні, або закордоном); зустрічі учасників клубу; події клубу повʼязані з табуном. Все залежить від рівня учасника, чим вище рівень тим більше подій учасник може відвідувати;

 

  • Доступна вартість, за рахунок кількості коней та учасників;

 

  • Ваша подорож до нас завжди включає: подорож у Карпати, повний пансіон, і взаємодія з кіньми. Це не просто рутинний похід до конюшні. Це і відпочинок, і перезавантаження і навчання і цікава компанія;

 

  • Ми вчимо верхової їзди для кінних мандрів, а не для кінного спорту. Хоча ваш особистий фізичний стан значно поліпшиться, ви захочете змінюватися заради себе та ваших коней;

 

  • Система лояльності: знижки на вишколи для учасників починаючиає вже з початку вашого наближення до рівня 2 (можливість ходити у виїзні походи). Зазвичай більшість учасників отримують дозвіл брати участь у кінному поході вже на 2-3 вишколі. *Знижки діють при умові участі у 2 та більше подіях за сезон.

Кінний клуб EquitoursUA

Кінне господарство
"Полонинське господарство"

Племрепродуктор коней гуцульської породи ФГ "Полонинське Господарство"
Керівник Ігнатенко Олександр Петрович, ветеринар за освітою. 
Документи
Документи
Документи

Кінне господарство "Полонинське господарство" створене у 2001 році. Керівник Ігнатенко Олександр Петрович, ветеринар за освітою. 

Про гуцульських коней

 

Гуцульський кінь, або, скорочено, "гуцулик"– порода аборигенна, виведена у Карпатських горах, українцями які називалися гуцулами.

 

Аж до, практично, середини ХХ сторіччя гуцульські коні були основними помічниками наших предків у їх виживанні у складних умовах Карпат. Їх називають "розумними кіньми": якщо до "гуцулика"ставитися добре – він неодмінно віддячить взаємністю і доброю працею, але при цьому завжди матиме на все, що відбувається довкола нього, свою власну точку зору.

 

Точне походження породи не з'ясоване – серед предків "гуцуликів"називають дикого коня тарпана, монгольських коней, говорять про домішки крові коня Пржевальського, хтось доводить, що підчас турецьких воєн в нього "долили" кров арабських коней. Та як би там не було, з усієї цієї суміші видів і порід у важких умовах лісових Карпат природа відібрала і залишила тільки те, що саме тут було найголовнішим, найнеобхіднішим. Основна мета селекції гуцульського коня у нашому господарстві поставлена на робочу продуктивність і пристосування до важких умов навколишнього середовища. Фахівці "Полонинського господарства", вирішили не винаходити нічого нового, а тому пішли шляхом відновлення і закріплення ключових якостей гуцульської породи в притаманних її виникненню і формуванню жорстких природних умовах. Власне цим це українське конегосподарство, яке було зареєстровано у 2001 році і отримало статус племрепродуктора з розведення коней гуцульської породи у 2004 році відрізняється від інших. На даний момент у госпродарстві утримується до 86 коней гуцульської породи.Ферма в Прелуках є унікальною, оскільки коні мають можливість жити і розвиватися в умовах, в яких дана порода формувалася протягом тисячолітть. Вона знаходиться на висоті 930 метрів над рівнем моря, між полонинами Рівна і Гостра. І весь цей час планомірної племінної роботи в підсумку дали можливість наблизитися до того стандарту породи, який існував сторіччями до того.

 

Унікальність "гуцуликів"полягає не тільки у добрій вдачі, працездатності і покладистості, а й в особливій плавній манері ходу – вони не скачуть, як інші коні, а ніби плавно пливуть над землею...

 

До речі, справжні "гуцулики", попри зовнішні непоказність і невойовничість, здатні самі відбититися від вовків, однак саме тому вони доброзичливі й у ставленні до людини – бо знають, що у скрутну хвилину вона прийде їм на допомогу.

Для того, щоб Ви знали про коня, який з Вами працює, ми подаємо інформацію про історію нашого табуна.

2001 рік. У племрепродукторі з розведення коней гуцульської породи ФГ "Золота Підкова"було придбано 2 жеребці: Булан і Мудрий, які по типу екстер'єру, норову і за характером найбільш підходили для нашої роботи.

Декілька років ми крили кобил двома жеребцями. Після чого, було вирішено вести лінію Мудрого. В 2007 році Булана було продано в КСК Магнат, там він став відомим як Бублик.

2003 рік. Від Мудрого було вибрано одного жеребчика (Вітер), якого не було пущено в кастрацію. І у 2003 році декількох кобил 2001 р.н. перекрили Вітром, свідомо пішовши на інбридинг, з метою закріплення ознак по Мудрому. Від Вітра та Гілки отримали у 2004 році жеребця Орлика, який до сьогодні є основним жеребцем.

2007 рік. Орлик і Булан ішли по лінії Гургула (словацька лінія), тому у 2007 році з Угорщини ми завезли жеребця (Вулкан), який йде по буковинській лінії Ойшора. Ця лінія, генетично дуже віддалена від лінії Гургула. Перекриваючи Вулканом, жеребцем з лінії Ойшора, уникаємо депресії близькородинного схрещування, отримуємо хороших коней із закріпленими ознаками.

 

«Кінь, лиш він один, здатний крутими вузенькими плаями знести з далеких полонин берівки бриндзи і масла, просто іздця. На коні їздить у Гуцульщині кожний, бо дороги каменисті, гори стрімкі, просторони далекі. Сидячи на коні, пряде гуцулка, мама плекає дитину. Як лиш дитина вродиться, кладуть її символічно на коня, до слюбу конче їдуть на конях кнєзь і кнєгиня (молодий і молода)... Та хіба лише у цих випадках? У великій пригоді стає гуцульський кінь маловидющому або сплячому чоловікові: такого він занесе певно та безпечно додому. Пригадую, як тато садив мене на нашу могутню кобилу і вона заносила мене, маленьку, у стайню, де я скочувалася у ясла на запашне сіно і чула материнське дихання над головою моєю вірної гнідої опікунки... Не раз врятував гуцульський кінь їздця від звірака. Недарма казали у давнину: наколи би не гуцульський кінь, то гори би стали пусткою.» 

— Влад Марія Миколаївна, «Стрітеннє: Книжка гуцульських звичаїв і вірувань»

Програма з продажу коней гуцульської породи

(читати)

Кінна ферма "Полонинське Господарство"

Громадська Організація "Кінний Світ"

 

Для розширення наших можливостей та реалізації наших задач та цілей ми створили Громадську Організацію "Кінний Світ" 

 

Головною метою ГО "Кінний Світ" є: сприяння збереженню та розвитку української культурної спадщини в конярстві та її адаптації до сучасних умов; популяризація кінного туризму та свідомої співпраці з кіньми; захист прав та інтересів членів Організації

Статут ГО "Кінний Світ" 

ГО "Кінний Світ" Про нас
bottom of page